DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Novinky

 


Z dôvodu nízkej aktualizácie stránky, doporučujem sledovať nás na facebooku: 

MICKY - LONG HAIR AND SHORT HAIR CAVIARY FROM SLOVAKIA


24.12.2021

*Priatelia, prajem Vám krásne Vianočné sviatky a všetko dobré v novom roku 2022!


 

03.02.2019

*Rozhodol som sa ukončiť chov lunkarya - peruáncov a peruáncov. Mám na predaj posledné 3 chovné zvieratá plemena peruánec, párik vo farbe zlatá aguti - biela a samičku vo farbe biela - čierna. Jendá sa o kvalitné zvieratá s výbornou hustotou srsti, uprednostňujem odber celej skupiny a podmienkou je pokračovanie v chove tohoto krásneho plemena. Bol by som moc rád keby ostali u nás na Slovensku, ale to nie je podmienkou...  V prípade záujmu o viac informácii ma prosím kontaktujte. 

04.10.2018

*V sobotu som sa zúčastnil 2. Celoštátnej výstavy morčiat v Badíne. Ďakujem Alenke a Miške, že zorganizovali takúto príjemnú akciu. Posudzovania sa ujala Eva Bednárová a Peter Supuka. Vystavoval som iba dve krátkosrsté morčatá, každé zviera získalo 2X CAC. Samička Penelopa Cali from Micky získala okrme toho aj ocenenia, víťaz plemena a 1. najlepšie krátkosrsté morča tiredy baby. Dúfam, že sa zorganizuje aj ďalší ročník v tomto príjemnom prostredí.

Vycestovalo niekoľko morčiat z môjho chovu do nového domova, niektoré z nich si našli majiteľov aj v chovateľských staniciach v Čechách, Nemecku, Taliansku a na Ukrajine. Ďalšie skončili ako domáci miláčikovia. Želám všetkým krásny domov.  

   

 11.07.2018

*Cez víkend som sa zúčastnil 1. Slovackej výstavy morčiat, ktorá sa konala na Morave. Ďakujem Veronike, že zorganizovala takúto príjemnú akciu. Z môjho chovu som vystavoval dve morčatá. Premierou bolo pre mňa, vystavovanie plemena lunkarya peruánec, ktorému som sa začal venovať minulí rok. Lunka, ktorú som sa rozhodol vystaviť si viedla výborne, získala 96 bodov, CAC, víťaz plemena a stala sa 2. najlepším dlhosrstým morčaťom v triede baby, jej meno je Košice Peru from Micky. Ďalším vystavovaným morčaťom bola Alasca from Micky, je to samička plemena Texel ktorá získala najviac bodov na celej výstave a to 97,5 a získala CAC, víťaz plemena, 1. najlepšie dlhosrsté morča v triede junior a zároveň sa stala víťazom celej výstavy!!! Výstavu posudzovali Denisa Vítková a Anna Havlínová z CZ. Domov som si doniesol krásne ceny. Už teraz sa teším na ďalší ročník. 

 

06.06.2018

*Pred časom vycestovali morčatá z môjho chovu do ďalej tropickej Brazílie, želám im krásny domov a nech sú tou správnou posilou v novej krajine. 

*Jeden pár texlov vycestoval k susedom na Ukrajinu, kde ich nová majiteľka stihla predviesť na výstave aj so samičkou, ktorú mala už odomňa. Všetky morčatá z môjho chovu sa krásne umiestnili. Ďakujem za profesionálnu prezentáciu.

*Pokiaľ máte záujem o morčiatko z môjho chovu, neváhajte ma kontaktovať. 🙂 Malá ochutnávka mojich chovných samičiek....

  

 

10.04.2018

*V pondelok vycestovali morčatá z môjho chovu do krásneho Talianska, želám im krásny domov a nech sú tou správnou posilou pre chov.

*Včera sa mi podarilo odfotiť túto krásavicu. 🙂

 

10.04.2018

*Dnes vycestovali morčatá z môjho chovu do horúceho Ománu. Prajem im krásny domov. 😉

19.03.2018

*Dnes vycestovali morčatá z môjho chovu „za veľkú mláku”. Prajem im krásny domov v USA. 😊

*Drobcov mám doma kopec, v prípade záujmu ma kontaktujte. 👍

  

02.01.2018

*Dnes vycestovalo zopár morčiatok do nového domova až do Veľkej Británie. Želám im krásny domov a nech sú tou správnou posilou v chove.

*Dvaja chlapci aj zapózovali. :-))

 

*Malá fotokoláž z fotiek mojich morčiat z minulého roka. :-)

15.12.2017

*Pre všetkých priaznivcov chovu morčiat :-))

01.12.2017

*Pred týždňom sa moje morčatá zúčastnili na Duo Cavy Show v Nitre...

11. Duo Cavy Show Nitra

rozhodca: Tejml (CZ) a Tomášková (CZ)

Ymany from Micky - hodnotenie: 97/96,5 bodov a ocenenie: 2x CAC, BEST OF BREED, II. BEST OF GROUP - JUINIOR,  

Fibula Peru from Micky - hodnotenie: 95/95 bodov a ocenenie: 2x CAC, II. BEST OF BREED

12. Duo Cavy Show Nitra

rozhodca: Prikrtová (CZ) a Bednárová (SK)

Ymany from Micky - hodnotenie: 96,5/95 bodov a ocenenie: 2x CAC, BEST OF BREED

Fibula Peru from Micky - hodnotenie: 96/96,5 bodov a ocenenie: 2x CAC, II. BEST OF BREED 

*Veľká vďaka patrí Matejovi za skvelú prezentáciu. Nikol a jej posádke za dopravu. Ďakujem krásne za všetko!  

18.11.2017

*Nedávno vycestovalo niekoľko morčat z môjho chovu do Ukrajiny, Belgicka a Francúzska. Želám im krásny domov a majiteľom veľa úspechov v chove.   

*V chove sa posúvam v smere v ktorom som si stanovil, z čoho mám obrovskú radosť. :-) Malá ochutnávka toho čo tu mám...

 

*Ak by ste mali záujem o maznáčika či chovné morča, neváhajte ma kontaktovať. Určite niečo spoločne nájdeme. :-)))

12.10.2017

*Moje morčatá sa vďaka pomoci rodine Sitekovej zúčastnili 3. Trenčiansko Teplickej výstavy morčiat a vďaka rodine Drozdíkovej Celoštátnej výstavy morčiat v Badíne, za čo im patrí obrovská vďaka! Morčatám sa celkom darilo a odniesli si mnoho cien... Padlo aj BIS - dlhosrsté. :-))

 

*Mám niekoľko drobcov na predaj, v prípade záujmu ma kontaktujte..

  

18.08.2017

*Vycestovalo niekoľko drobcov do nového domova. Želám im krásny život.

*Momentálne mám na predaj dvoch samčekov plemena hladké vhodných do chovu, na výstavy alebo len ako domácich miláčikov. Chlapci môžu ísť aj spoločne do nového domova. 

 

*Rozhodol som sa uvilniť do predaja dve prekrásne chovné samice. Jedná sa o samičku Rastlinku from Micky, ktorá je plemena sheltie s výbornou hustotou a štruktúrou srsti vo farbe red-white. Druhou samičkou je Africa Cali from Micky, plemena hladká v atraktívnej farbe gold california chocolate. Obe samičky majú výborný rodokmeň a sú vhodné najme ako chovné zvieratá pre svoje kvality. V prípade záujmu môžu ísť spoločne alebo jednotlivo aj do nového domova ako maznáčikovia. Pre viac informácii ma kontaktujte. 

  

 

26.06.2017

*Rozhodol som sa aktualizovať so stručným popisom plemená morčiat, ktoré sa vyskytujú v mojom chove. Viac informácii nájdete v podsekcii Plemená morčiat v mojej CHS

25.06.2017

*Drobčekovia len pribúdajú.... Mám na predaj niekoľko kvalitných morčiat plemena sheltie, coronet, peruánec, texel, merino, alpaka, hladké a UK crested. Morčatá sú vhodné do chovu aj na výstavy a samozrejme aj ako domáci maznáčikovia. Pre viac informácii ma kontaktuje. V prípade záujmu bude možné pomôcť po dohode s dopravou do Humenného 08.07.2017 a do Nitry 09.07.2017.

Malá ochutnávka drobcov: 

    

*Aktualizoval som niektoré chovné jedince.

11.06.2017

*Po dlhej dobe nastal babyboom!!! Mám niekoľko mláďat a čakám ďalšie... Hlavne dlhosrsté drobce budú. Momentálne mám ale na predaj krátkosrsté miminá. Ak by niekto mal záujem, píšte. :-)))  

   

29.04.2017

*Tento týždeň vycestovalo do nového domova niekoľko morčiat a to do Ruska, Poľska a Nemecka. Želám im krásny domov.  

28.03.2017

*Mám na predaj krásne mláďatá plemena hladké (jedna samička je gold DE, ďalšia sestra a jej 3 bratia sú gold california chocolate). Bol by som rád, keby sa dostali do chovu, ale nie je to podmienkou.... Budem rád za každý milujúci domov. V prípade záujmu ma kontaktuje. 

27.03.2017

*Niekoľko mojich odchovancov si našlo nový domov vo Veľkej Británii a Nemecku. Prajem im krásny domov.

13.03.2017

*Včera vycestoval jeden drobec do nového domova, až do Francúzska.  Želám mu krásny domov.

*Cez víkend ma čakalo milé prekvapenie. Môj odchov Tatranka from Micky v rukách filipínskej chovateľky Cyra Gutierrez získal na výstave krásne ocenenia. Gratulujem k úspechu a ďakujem za prezentáciu. 

18.02.2017

*Pribudlo niekoľko drobcov, ale dva vrhy ma naozaj prekvapili.... Narodili sa mi v jednom vrhu sedemtorčatá! Všetky mláďatá sú v poriadku a darí sa im na 1* :-). Druhé veľké prekvapenie je saténová samička plemena Texel v červeno-bielej farbe. Nakoľko saténom sa vôbec nevenujem u dlháňov už niekoľko rokov, bolo to skutočne veľké prekvapenie. Človek by povedal, že satén gén sa už vytratil v chove po viac ako 10. generáciách... Ale ono to tam stále je!!! :-))) 

 

 

14.02.2017

*Dostal som fotku môjho odchovanca Bobo Peru from Micky, samček nádherne rastie v rukách Marcina Plociniaka z Poľska.

*Taktiež prišla fotka samičky Igelitka from Micky, ktorá žije vo Francúzsku u Isabelle Borjela. Som rád, že môj odchov je v tak skvelých rukách. Ďakujem! 

 

28.01.2017

*Dnes vycestovali drobci z môjho chovu do sveta... Svoj domov si našli v Rakúsku, Nemecku, Belgicku a vo Francúzsku. Želám im šťastnú cestu a nádherný domov.

 

25.01.2017

*Po dlhej pauze... V mojom chove sa toho udialo naozaj veľa... Kopec mojich odchovov si našlo svoj domov, niektoré z nich aj v zahraničí, napríklad v Nemecku, Francúzsku, Poľsku, Rusku či dokonca až na ďalekých Filipínach. V druhej polovici roka sa moje morčatá zúčastnili aj dvoch výstav, kde si viedli naozaj bravúrne. Získali nádherné hodnotenia a kopec ocenení BOB, BOG a aj samotné BIS na oboch výstavách. Mám z toho naozaj veľkú radosť, že moja dlhoročná chovateľská práca prináša svoje ovocie. Prajem všetkým chovateľom a milovníkom morčiat veľa úspechov v novom roku a radostí so svojimi prasiatkami. :-)

  

 

11.10.2016

*Včera ráno vycestovalo 6 mojich odchovancov letecky do ďalekého Thajska. Želám im dobrý život v tropickej Ázii. Posledné fotky drobcov pred odchodom na letisko do Prahy.   

27.09.2016

*Cez víkend vycestovali dve morčatá na juh Francúzska. 

18.09.2016

*Oneskorene výsledky z 2. Trenčiansko Teplickej výstavy morčiat. Posudzovala Denisa Vítková (CZ) a Anna Prikrtová (CZ).

Cola from Micky 96,5 & 96,5 b. II. Pár výstavy s Watherom 

Zara from Micky 97 & 97 b. BOB, BOG - B

Wather from Micky 97,5 & 98 BOB, BOG - J, "BIS - long hair"a BIS!!! Naozaj ma to potešilo, keď chlapec vyhral výstavu a porazil všetky morčatá (krátkosrsté aj bezrsté). Ďakujem, za pomoc Sofia. 

*Exportoval som aj dáke morčatá do Nemecka. V prípade záujmu, mám teraz na predaj dáke drobce. Pre viac informácii ma kontaktujte, alebo pozrite môj FB. 

28.07.2016

*Prednedávnom som sa vybral, po dlhom čase, na 24. Výstavu morčiat do Bohuôvíc. Ráno som nabral do auta Sofiu a Peťu, cesta nám ubehla rýchlo. Výstava sa konala tradične vo vonkajšom prostredí. Stretol som na výstave kopec kamarátov. Na výstave som niečo aj vyhral...

Xyzal from Micky 2. BOB

Wasabi from Micky 3. BOB a 3. Pár vystavy

Wather from Micky BOB, BOG - B a prakticky "BIS - long hair" a 3. Pár výstavy

Moje trojmesačné mláďatá ma naozaj potešili, dúfam že ich ešte niekde vytiahnem vystaviť. :-)))

19.07.2016

*V piatok som exportoval 6 morčiat z môjho chovu, až do Paríža. Všetky docestovali v poriadku. :-)

 

17.05.2016

*Dnes som obdržal fotky môjho odchovanca Woodoo from Micky, pani Nina sa o neho krásne stará a má úspechy aj na výstavach. No posúdte sami, aký je to chlpáč... Ďakujem Nina! :-)) Možno takéto morčatá uvidíte aj na výstave v Žiline. :-)) 

 

15.05.2016

*V piatok večer som odniesol malú výpravu morčiat ku Sofii do CHS Original Beauty, vďaka jej pomoci sa mohli zúčastniť výstavy v Banskej Bystrici. ĎAKUJEM!!! Posudzovania sa ujal vynikajúci posudzovateľ z Poľska Daniel Banasiak a z Maďarska László Zerényi... :-)) Oriana from Micky získala 97,5 a 96 bodov, 2 x CAC, BOB a BOG - B. Momentálne ma čaká výstava morčiat v OC Mirage - Žilina, dňa 28. 05. 2016, všetkých Vás rád uvidím!  Ak sa Vám Oriana páči, momentálne mám na predaj mláďatká plemena UK crested ako je ona a to v krémovej a bielej farbe. Ak máte záujem, kontaktujte ma. :-))

03.05.2016

*Nakoľ som si pred časom doniesol do chovu párik peruáncov, dnes som ich dal spolu. Dúfam, že čoskoro sa podaria peruánce a alpaky v mojom chove. 

21.04.2016

*Rád by som Vás pozval na 1. výstavu morčiat v Žiline. K videniu budú dlhosrsté, krátkosrsté a bezrsté morčatá. Bude možné prihlásiť aj vašeho miláčika v triede C - maznáčik. Viac o výstave nájdete TU. Teším sa na vašu účasť!

*Mám na predaj dlhosrsté morčatá plemena texel a coronet, v prípade záujmu ma kontaktujte. 

15.04.2016

*Mám nový banner! Ďakujem Lucia. Ak máte záujem, napíšte, rád si ho s vami vymením.

*Rád by som Vás pozval na výstavu:

07.04.2016

*Po dlhej dobe som sa vybral na výstavu osobne do Čiech, konkrétne Věžky u Přerova. Výstava bola pekná v krásnom priestore. Musím pochváliť organizátorov. Bodové hodnotenie bolo rôzne... 

Klaudia Juhász (HU) & István Siklósi (HU)

Nikoleta Lilienblum 98 & 94 - 1 x CAC, Cena posudzovatelky Klaudia (od nej dostala najvyššie udelené hodnotenie)

Oriana from Micky - 96,5 & 95 - 1 x CAC

Lacoste from Micky - 96,5 & 95,5 - 1 x CAC

Love Cali from Micky - 97,5 & 97,5 - 2 x CAC, BOB - B, BOG - B

  

 

23.03.2016

*Mierna aktualizácia stránky, pridal som moje chovné Angl. hladké a UK cresteda. 

*Dnes vycestovali do Nemecka dvaja moji odchovanci. Dúfam, že dobre docestujú.... 

19.01.2016

*Vďaka Nikol sa mohli zúčastniť moje dve morčatá 3rd Winter Double Cavy Show v Prahe "doprava". Začo jej patrí veľké ĎAKUJEM!!! Za opateru na výstave moc ďakujem Silvii a Míši! Vystavovaná bola Xanax froom Micky, ktorá získala TOP hodnotenie na výstave a to 97,5 & 97 bodov. Získala 2x CAC, BOB a 2. BOG - J. Ďalej bol vystavovaný maličký drobec Insulin from Micky, získal 2 x 96 bodov a 2 x CAC. Mám z nich naozaj veľkú radosť. :-)) Kopec morčiat odišlo do nového domova, niektoré si našli domov u nás na Slovensku, iné u susedov v Poľsku a Čechách a iné až vo Francúzsku.

*Jedna spoločná foto mojich odchovaných krátkosrstých samičiek. Obe ostávajú doma. :-)) 

25.12.2015

*Prebehla aktualizácia stránky. 

*Môj odchov u chovateľky na Ukrajine sa prezentoval aj na výstave. Ďakujem Nina za skvelú prezentáciu.

  

24.12.2015

*V nedelu skoro ráno prišla Majka do Martina, kde ma nabrala s "batožinou" a spoločne sme sa vybrali, smer 8. DUO SHOW Nitra, konečne v teplej hale bez hydiny! :-)) Na výstave panovala príjemná atmosféra, rád som zas uvidel staré a spoznal nové tváre. Tento deň posudzovali krátkosrsté a bezsrté morčatá Daniela Banasiak a Monika Spychala Komorowska z PL. Mne sa pošťastilo vychytať na dlháne Kladiu Juhász a Szabolcs Szentpeteri z HU.

Xanax from Micky - 2x CAC, 98 a 97 b., II. BOB, II. BOG - J

Ujo from Micky - 2x CAC, 96,5 a 95,5 b. (odišiel do nového domova ku Aďke) 

Absoltka from Micky - 2x CAC, 97 a 96,5 b., II. BOB, II. BOG - B 

         

*Vybral som sa ba 1. Trenčiansko Teplickú výstavu morčiat, cestou som naložil do auta Majku v Žilne. Výstava bola perfektne zorganizovaná a to skvelé občerstvenie! Dúfam, že prídem aj o rok. :-) Posudzovala Denisa Vítková a Peter Supuka. So sebou som bral tieto morčatá:

Xanax from Micky - 2x CAC, 96 a 97 b., BOB, BOG - B

Ujo from Micky - 2x CAC, 96,5 a 96 b., II. BOB, II. BOG - B

Concord de Grande - 2x CAC, 97 a 97 b., BOB, BOG - J

Pijavica from Micky - 2x CAC, 96,5 a 97 b., BOB, II, BOG - J

28.8.2015

*Mám pocit, že čoraz častejšie je záujem o morčatá z môjho chovu aj zo zahraničia. Čo ma úprimne teší. :-)) Dáva mi to pocit, že ten môj chov má zmysel ... 

Export do Nemecka a Ruska:

 

 

*Leto sa končí a s ním pravdepodobne aj výstavná kariéra pre tento rok. Ale človek nikdy nevie, či sa ešte niekam nevyberie, ak bude čas... Každopádne jeden zástupca z môjho chovu absolvoval neplánovane (pôvodne nechcene) XVI. Špeciálnu výstavu morčiat v Prahe. Na tejto výstave som ja osobne nebol, ale bola u mňa na návšteve Lenka a Kajo... Slovo padlo a Opička na druhý deň vycestovala s nimi do Brodu a o pár dní na výstavu do Prahy. Chcel by som sa Lenke poďakovať, že Opičku so sebou vzala a vystavila ju. Bez teba by tam určite nebola!!! Každopádne sa jej na výstave viedlo bravúrne. Chovateľa to moc poteší, keď jeho odchov, na jednej z najväčších výstav v strednej Európe, dopadne takto: HV, CAC, BOB - J, BIS - J a ešte dostala cenu ako Najlepšie morča výstavy zahraničného chovu (posudzoval Daniel Banasiak z PL). 

6.8.2015

*Dostal som pozvanie na návštevu k Eliške CHS Eleonora do Pardubíc, tak som sa vybral na výlet ku nej domov v piatok, kde som bol až do pondelka. Ďakujem za príjemný víkend a rád som spoznal tvoju spolubojovníčku Adélku, super človiečik. Niet nad skutočných priateľov. ;-))) Návštevu sme spojili s výstavným víkendom :-)))). Nakoľko na jednej výstave bolo podmienkou vystavovania len aguti/argente/trieslové kresby, tak som vybral len 2 aguti morčatá, ktoré cestovali túto trasu... Tieto morčatá sa zúčastnili aj druhej výstavy. 

I. Aguti výstava morčiat Stěžery (Aneta Raušová)

Opička from Micky 97,5 b., CAC, BOB, BIS - LONG HAIR, II. BIS - AGOUTI

Omar Cavy de Lunear 97 b., CAC, BOB, BIS - NAKED

Som naozaj rád, že som mohol byť na tejto výstave, Aneta naozaj správne posudzuje. Musím pochváliť vypísanie posudzovacieho lístku, naozaj každá vada a každé plus tam boli uvedené a zodpovedne penalizované body. Určite sa rád do budúcna zúčastním výstavy, kde bude Aneta posudzovať. :-)))) 

I. Choceňská výstava obřích morčat (Anna Prikrtová, Andrea Kroftová)

Opička from Micky 95 b., CAC, BOB (A. Prikrtová)

Omar Cavy de Lunear 96,5 b., CAC, BOB-J, BOB, BIS - NAKED (A. Kroftová)

*Pred týždňom vycestovalo niekoľko morčiat do nového domova, svoj domov našli u susedov na Ukrajine a v Rusku. 

18.7.2015

*Aj napriek horúčavám som sa vybral na výstavu morčiat do Poľska, vďaka bohu Peťovi za konfortné auto s klimatizáciou (ja by som sa na našom teda nevybral...)! Ešte raz ďakujem za pomoc s dopravou! :-) Na výstave bolo vynikajúce občerstvenie, chlebíčky, koláče, pitie.... Človek si fakt pošmakoval! Magda, ďakujem za krásnu výstavu. :-)))

I. Sleszka výstava morčiat (Anna Prikrtová)

Jašterička from Micky HV,  CAC, BOB-J, BOB, BIS-J, II. BIS

Opička from Micky HV, CAC, BOB-B, II. BIS-B 

Concord de Grande HV, CAC, BOB - B, BOB, BIS- B, BIS!!!

Omar Cavy de Lunear HVb. CAC, BOB-J, II. BIS-J

II. Sleszka výstava morčiat (Denisa Vítková)

Jašterička from Micky HV,  CAC, BOB-J, BIS-J, II. BIS

Opička from Micky HV, CAC, BOB-B, BOB, II. BIS-B 

Concord de Grande HV, CAC, BOB - B, BOB, BIS- B, BIS!!!

Omar Cavy de Lunear HVb. CAC

11.7.2015

*Prišlo leto a volno a s ním aj po roku výstava morčiat. Ako tradične, tak aj tento rok som šiel na výstavu morčiat do Ostravy. Výstava bola excelentne zorganizovaná! Karolína, fakt klobúk dole. :-)

III. Letná výstava Ostrava (Denisa Vítková)

Slovák from Micky 96 b. CAC, III. pár výstvy

Jašterička from Micky 96,5  b. CAC, III. pár výstvy

Opička from Micky 97 b. CAC, BOB, III. BIS - dlhosrsté

Concord de Grande 97,5 b. CAC, BOB, BIS - dlhosrsté, BIS!!!

Omar Cavy de Lunear 97 b. CAC, II. BIS - bezrsté

30.6.2015

*Začal babyboom! Tento mesiac sa mi narodili 3 nádherné vrhy. Niektoré drobce budú na predaj, viac v rubrike Na predaj.

14.5.2015

*Rozhodol som sa pustiť do predaja nádejného samčeka Tumora, viac v rubrike Na predaj.

12.5.2015

*Aktualizáciu stránky naozaj začínam flákať.... Dúfam, že sa už polepším! Ak nie, tak aktuality nájdete určite aj na mojom facebooku Michal Sviatko. :-)))

*Pridal som fotky niektorým chovným jedincom a dvoch chovných samčekov som sa rozhodol uvoľniť do  predaja. Jedná sa o naozaj kvalitných jedincov, vhodných do ďalšieho chovu, Viac v rubrike Samci.

*Plno mojich odchovov odcestovalo do nového domova, niektoré ostali doma na Slovensku, iné skončili u susedov v Čechách, veľká kopa z nich v Nemecku a pár z nich odišlo až do Anglicka. 

8.2.2015

*Kopec morčiatok odišlo do nového domova... Niektoré bývajú na Slovensku, iné u susedov v Čechách a dokonca aj v ďalekom Nemecku a Talianku našlo pár drobcov svoj domov. 

 

export pripravený do Ríma

22.1.2015

*Aktualizácia predaja, viac v rubrike Na predaj a sú na predaj niektoré chovné zvieratá.

6.1.2015

*Aktualizácia predaja, viac v rubrike Na predaj.

25.12.2014

*Aktualizoval som vrhy a rubriku Na predaj.

*Pribudla nám nová posila z chovatlskej stanice de Grande. Jedná sa o dovch prekrásnych samčekov v krémovej farbe plemena sheltie a bielej modrookého texl. Posledným prírastom je rozkošná samička plemena coronet v čokoládovo-krémovo-bielej farbe. Ďakujem Lenka! ;-)

 

13.12.2014

*Aktualizoval som vrhy a rubriku Na predaj.

6.11.2014

*Prebehla aktualizácia stránky, pridal som chovné zvieratá, aktualizoval som vrhy. Pribudli 2 vrhy, jeden je vrh B po Nigerii a Picovi a ďalší je vrh C po Hedvige a Kolomanovi. Z vrhu C bude určite niečo na predaj, ale najprv si chcem niečo vybrať do chovu ja. Ak by bol záujem, určite sa môžete opýtať na drobca. Jedná sa oprcky so zaujímavým rodokmeňom.

15.9.2014

*Aktualizoval som vrhy a rubriku Na predaj.

24.8.2014

*Včera som sa vybral na výstavu do Nitry spolu s Erikom, výstava bola príjemná a fajn strávený deň v kruhu kamarátov. :-) Posudzoval rozhodca z Maďarska, takže zas inakší názor.

Ľuda from Micky 96b.

Karol from Micky 95,5b 2. BOB

Iveta from Micky 95b. BOB

*Niekoľko morčiat odišlo do nového domova, iné zas cestújú zajtra, za pomoci Zuzky. Za čo jej ďakujem!

*Dnes ma prekvapila Olalla, priviedla na svet 4 drobcov. Tento vrh bol pôvodne plánovaný, ale prakticky nebol... Olalla pôvodne spolu s Koalou a Ruiru bývali s Yonktonom, ale naskytol sa mi na krytie bezpigmentovaný samček Orion (moc pekný samček v majitelstve Silvii Trojanovej), nakoľko ani jedna samička nevyzerala byť gravidná, všetky samičky som presťahoval k novému ženíchovi. Doma som toho mal v tom čase veľa, škola a práca a stále dookola... No a jedného pekného dňa ma Olalla prekvapila vrhom, bol tam jedináčik. Yonkton, ju nakoniec nakryl a ja som si to nevšimol, že je tehotná.... Porodila nečakane u Oriona, ten jej popôrodnú ruju využil a vyrobil 4 drobcov. Žial, aj u mňa sa stávajú neplánované vrhy... Ale našťastie Olalla všetko zvádla bravúrne na jednotku! :-) Viac o drobcov čoskoro.

12.8.2014

*Narodila sa krásna samička plemena Hladké v krémovej farbe.  Viac v rubrike Aktuálne vrhy.

*Rozhodol som sa ukočiť chov Hlaďákov, na predaj sú všetky chovné zvieratá.

*Aktualizácia predaja, viac v rubrike Na predaj.

20.7.2014

*Veľká aktualizácia predaja, viac v rubrike Na predaj.

14.7.2014

*Mám za sebou 3 krásne výstavy. Výstavovaná bola Iveta from Micky.

XV. Výstava Bohuňovice (Denisa Vítková) - 96,5b CAC, BOB, II. BOG-B

XVI. Výstava Bohuňovice (Andrea Kroftová) - 97b CAC, BOB, III. BOG-B

II. Letná výstava Ostrava (Anna Havlínová) - 97b CAC, BOB, BIS-LONG HAIR, BIS-3COLOUR

*Aby som nezabudol, mám zas nové vrhy! :-)

8.7.2014

*Rodilo sa u nás, máme 2 nové vrhy!

29.6.2014

*Aktualizoval som vrhy, mám kopec prckov. Určite niečo bude z nich neskôr na predaj.

23.6.2014

*Aktualizácia predaja.

30.4.2014

*Pichu Pichu priviedla na svet dňa 10.4.2014 krásnu samičku vo farbe červená-zlatá aguti-biela, plemena Merino. Otec vrhu je Fuki Suchi from Micky.

*Akaša de Grande priviedla na svet 24.4.2014 3 drobce, samčaka a samičku vo farbe oranžová s bielou a samičku vo farbe škoricová aguti-biela. Všetky mláďatá su plemena Sheltie. Otec vrhu je Yangshuo from Micky.  

31.3.2014

*Cez víkend som sa vybral na výstavu morčiat do Gliwic (PL) spolu s Nikol a Silvou z Ostravy (CZ). Posudzovania sa ujala Anička Havlínová (CZ). So sebou som bral Zwaru from Micky, ktorá získala 97 b. a  CAC, BEST OF BREED - BABY, BEST OF BREED, BEST IN SHOW - BABIE a "BEST IN SHOW". Ďalej som bral na poslednú chvíľu dohlásenú chlpatú guličku Bakakaru from Micky, ktorá získala 95 b. a CAC, BEST OF BREED - BABY, BEST OF BREED. Nakoľko bolo v prenoske ešte jedno voľné miesto, tak som bral na výstavu od Lucky môjho odchovanca Takiho from Micky, získal 95,5 b. a  CAC, BEST OF BREED - JUNIOR, BEST OF BREED. Ďakujem všetkým prítomným za pekný deň. ;-)       

14.3.2014

*Guatemala from Micky porodila 2 samičky. Jedna je Sheltie biela-buff a druhá je Peruánec krémovo-biela, ktorá bude pravdepodobne na predaj. Otec vrhu je Define Angus. 

9.3.2014

*Včera ráno som sa vybral na moc peknú výstavu do Prievidze. Mal som so sebou len jedno morča a to samičku Zwaru from Micky plemena Hladké. Posudzovala ju Evelyn van Vliet (UK), ktorej sa moc páčila a dostala od nej veľkú pochvalu. Ohodnotila ju HV a zíkala CAC, BEST OF BREED, BEST OFF GROUP - BABIE.  

 

*Niekoľko morčiat odišlo do nového domova a jedno aj pribudlo.... Doniesol som si domov nádhernú samičku plemena Coronet vo farbe červeno-biela. Volá sa Polka dot od Julie. Je to samička po krásnej a mnou vždy obdivovanej CZCH Charisme Saxabara. Mám z nej obrovskú radosť, ešte raz sa za ňu chcem poďakovať Jiřinke a za dopravu Aničke. ĎAKUJEM! 

 

*Na výstave bol aj môj odchov Taki from Micky. Jeho hodnotila Rita Ribeiro (P) a dostal HV a zíkala CAC, BEST OF BREED, III. BEST OFF GROUP - JUNIOR. Ďakujem za prezentáciu Lucka! :-)) 

 

1.3.2014

*Bigeru odišiel do nového domova. Dúfam že bude robiť radosť svojej majiteľke. :-) 

23.2.2014

*Večer Kenya priviedla na svet dvoch samčekov plemena Texel. Otec vrhu je Acapulco. Jeden z drobcov bude určite na predaj, ak by mal niekto záujem, určite nech sa ozve. ;-)) A ktoré mláďa ostane a ktoré nie, v tomto momente určite neviem povedať... Uvidím ako porastú. :-) 

 

  

17.2.2014

*Vrátil sa mi do chovu Yonkton from Micky, teším sa z toho ako malé dieťa! ;-)  

15.2.2014

*Greate Glamour Mown hay priviedla na svet samičku plemena Hladké vo farbe biela červenoooká. Tatko je Isenee Mown hay. Samička bude na predaj. 

9.2.2014

*Aktualizoval som Plánované vrhy. Je toho naozaj dosť... ;-)) Niektoré samice sú tehotné a čoskoro budú rodiť. 

*Emil a Eugénia majú dnes 2 týždne, rastú fakt super. Náhradná mama Austria sa vzorne stará, majú už 250g a 230g. Čo je naozaj super! :-) 

26.1.2014

*Galleria priviedla na svet 2 drobce, pri pôrode 3. nastalo pár komplikácii a bohužiaľ to ona a ani prcek nezvládli.... Ostal po nej samček a samička plemena Coronet. O tieto dve mláďatá sa začala starať náhradná matka Austria, myslím že jej to ide super. Dúfam, že prckom sa bude len dariť.

 

 

6.1.2014

*Rok 2013 prešiel ako voda, podarilo sa mi s drobcami vyhrať aj dajakého BISa a dokonca jeden samček (Yes Cavia Andyland) dostal neuveriteľných 100 bodov! :-)) Myslím, že v chove som sa posunul poriadne ďaleko a dá sa povedať, že v znakoch plemena sa niektoré jedince začínajú podobať na ideál. Ale, aj tak ma čaká ešte veľa práce, ktorá asi nikdy neskončí.... Pretože ideálne morča nikdy neexistuje! Dúfam, že tento rok bude ešte lepší a strávim príjemné chvíle s mojími priateľmi na výstavách. :-)

*Včera sa konala v Prahe 1st Winder Double Show a nakoľko som mal pred Vianocami jedno stretnutie s Lenkou, tak som ju poprosil, či by na výstavu nevzala aj Waukeschu from Micky... No a nakoľko sa to podarilo, tak mala včera svoju premiéru malá buchta. :-)) Získala 96,5 boda od P. Švarcovej a 97 bodov od P. Tejmla. Umiestnila sa ako 3. BOB. Mám z nej veľkú radosť a veľká vďaka patrí Lenke za všetko (však ty vieš)! ;-))

*Dnes sa u nás začalo rodiť... Austria from Micky porodila svoj 2. vrh a otec je zasa CZCH Kangeroo Saxabara. Priviedla na svet dvoch samčekov plemena Texel. Jeden je vo farbe čierno-červeno-biela a druhý je červeno-biela so zlatou aguti.  Má z tohto vrhu veľkú radosť a dúfam, že budú v podobnej kvalite, ako sú ich súrodenci z vrhu P (Pichu Pichu Pico Pico). :-)

 

    

24.10.2013

*Mám za sebou ďalšiu super výstavu, pravdepodobne aj poslednú pre tento rok :-( Výstava sa konala v Nitre. Posudzovanie dlháňov padlo na rozhodkyne z NL, a to na Wilmu van Herlingen a Aly Schlider. Posudzovanie bolo síce prísne, ale naozaj zaujímavé. :-) Stačila jedna chyba a morča jednoducho nedostalo HV, ale horšie hodnotenie. So sebou som mal Sajiru from Micky, ona získala SG a G.  Dôvod bol prostý, svetlá čokoládová. Nevadí, viem o jej kvalitách a farba v jej prípade je síce svetlá, ale to ma naozaj nezaujíma, nakoľko sa jej nevenujem a mám s ňou inakší chovateľský zámer. :-) Ďalej som mal so sebou Olallu from Micky, tá dopadla o niečo lepšie.... Získala HV a HV, čiže 2x CAC,  BEST OF BREED, II. BEST OF GROUP - BABY. Ako poslednú som mal prihlásenú Pichu Pichu from Micky, získala HV a HV, čiže 2x CAC,  BEST OF BREED, BEST OF GROUP - BABY. Ďalej bol na výstave prihlásený Pico Pico from Micky, kt. je v majiteľstve Jitky Kalousovej a ten si tiež viedol na výstave dobre. Išiel prakticky tesne za nami... Získal HV a HV, čiže 2x CAC,  II. BEST OF BREED, III. BEST OF GROUP - BABY BEST IN SHOW!!! Ak by Vás napadlo, že prečo práve on získal tento titul? Napriek tomu, že moje dve samice mali vyšie hodnotenie v kategórii BEST OF GROUP - BABY, odpoveď je jednoduchá... Musel som ísť domov a nešiel mi ďalší spoj. Takže bojovanie s dlháňmi adult, junior a naj krátkym a naháčom padlo na neho. Čo ma naozaj strašne moc potešilo, že morča, kt. je môj odchov a aj napriek tomu, že skončí tesne za mnou, vie vybojovať najvyššie hodnotenie na výstave! Za krásnu prezentáciu patrí veľké ĎAKUJEM Jitke!!! :-))

  

26.10.2013

*V sobotu ráno prišla pre mňa Nika a vybrali sme sa smer Bohuňovice.... Cesta bola super, aj napriek tomu, že sme mali "mierne" meškanie. Bral som so sebou 4 morčatá a z toho boli 3 moje odchované. Všetky dostali najvyššie hodnotenie na výstave a boli spoločne v roztrele o najlepšie baby dlhosrté. 

Pichu Pichu from Micky - hodnotenie: 97 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF BREED, BEST OF GROUP - BABY, BEST IN SHOW (Denisa Vítková, CZ)

Olalla from Micky - hodnotenie: 97 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF BREED (Denisa Vítková, CZ)

Nigeria from Micky - hodnotenie: 97 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF BREED, II. BEST OF GROUP - BABY (Denisa Vítková, CZ)

Great Glamour Mown Hay - hodnotenie: 96,5 bodov a ocenenie: CAC (Andrea Krofrová, CZ)

Okrem tohto všetkého bola na výstave aj Quasinka from Micky (hladká, krémová). Ktorá si viedla tiež moc dobre... Dostala 97 bodov a ocenenie: CAC, II. BEST OF BREED, III. BEST OF GROUP - BABY (Andrea Krofrová, CZ). Ďakujem za krásnu prezentáciu Lenka! ;-))

Ako posledná novinka.... Raz som chcel samičku pre Acapulca, ale potom som od toho upustil a samička sa predala. No a na výstave ma čakalo jedno milé prekvapenie. Dostal som od Lenky do ruky papiere a akosi som nevnímal, čo tam je napísané... Tak mi musela povedať, že to je darček pre teba. No a na papieroch bolo napísané: Galleria Povraznícky opál! Samička ktorú som moc chcel. Myslel som, že ju nebudem mať a stal sa prevrat, ja ju mám! Veľká vďaka Lenka! :-))

 

21.10.2013

*V sobotu som sa vybral spoločne so Zuzkou do Ostravy, kde sme sa stretli s Nikol, Jitkou a Adamom a spoločne vyrazili smer Gliwice. Výstava sa konala v nákupnom centre, takže prostredie bolo super. :-) Cesta domov bola trošku hektická, ale našťastie vlak meškal a dopadlo to všetko v poriadku. Veľká vďaka patrí Adamovi za rýchlu jazdu, inak neviem, ako by sme dopadli... :-D Posudzovala Liliana Bytomska z PL. Do nového domova odišli dve morčatá, dúfam že budú robiť len radosť. Ďakujem za pomoc s ich dopravou Miške a Karoline. ;-) 

Pichu Pichu from Micky - hodnotenie: HV a ocenenie: CAC, BEST OF BREED - BABY, BEST OF BREED - SOW, BEST OF BREED, BEST IN SHOW - BABY

Olalla from Micky - hodnotenie: HV a ocenenie: CAC, BEST OF BREED - BABY, BEST OF BREED - SOW

Nigeria from Micky - hodnotenie: HV a ocenenie: CAC, BEST OF BREED - BABY, BEST OF BREED - SOW, BEST OF BREED

11.10.2013

*Dnes ráno ma čakalo milé prekvapenie.... Guatemala from Micky porodila 2 krásne mláďatká, tatkom vrhu je Fjord de Grande. 

7.10.2013

*V sobotu som sa zúčastnil super výstavy v Pardubiciach. Bral som so sebou klasicky 3 morčatá, ale len v triede baby. Posudzovala Eva Dýnková. 

Pichu Pichu from Micky - hodnotenie: 97,5 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF BICOLOR, BEST OF BREED, BEST OF GROUP - BABY, BEST IN SHOW - LONG HAIR, II. BEST IN SOW

Olalla from Micky - hodnotenie: 97 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF UNICOLOR, BEST OF BREED, II. BEST OF GROUP - BABY

Nigeria from Micky - hodnotenie: 97 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF TRICOLOR, BEST OF BREED, III. BEST OF GROUP - BABY

*Včera večer porodila Eówyn 5 drobcov, žiaľ jeden drobec to cestou na svet nezvládol. Ostatné malé a mama sú v poriadku. Ďalšie informácie doplním čo najskôr. 

25.9.2013

*Nastalo duo baby boom! Predvčerom súčastne porodila Kitty de Grande a Jungle Gift Jezerka.

  

30.8.2013

 

*I love Lilienblum akurát priviedla na svet krásneho prcka plemeno Merino vo farbe čierno-biela. Tatko vrhu je Acapulco from Micky. 

28.8.2013

*Dnes sa narodili 2 prcky, tentokrát je to vrh čokoládok. :-)) Viac v rubrike Aktuálne vrhy

20.8.2013

* Je to už nejaká doba.... 12.8. priviedla Koala na svet 3 prcky, bohužiaľ prežilo len 1 mláďa. Tatkom vrhu je White Tyger. Malá, čo ostala, je naozaj pekná a podarená. Viac sa dozviete v rubrike Aktuálne vrhy

*V stredu som sa vybral na najväčšiu udalosť chovateľov morčiat v CZ, a to až do Prahy, na túto výstavu som bral so sebou 2 morčatá. Posudzovatelia boli až zo Švédska. Výstava bola nozaj veľkolepá. Veľká vďaka patrí organizátorom výstavy a najmä Miške a Ondrovi, ĎAKUJEM ZA VŠETKO! :-) 

Fuki Suchi from Micky - hodnotenie: HV a ocenenie: CAC, II. BEST OF BREED - JUNIOR (Jens Lindgren, SWE) 

Kenya from Micky - hodnotenie: HV a ocenenie: CAC, BEST OF BREED - BABY, BEST OF GROUP - BABY (Jens Lindgren, SWE) 

*A aby som nezabudol.... Niekoľko morčiat odišlo do nového domova a to až do Francúzska, Nemecka a samozrejme do Čiech... Ďakujem za pomoc s dopravou a opateru Dane Jansen a Eliške Poláčkovej! :-) 

23.7.2013

*Rozhodol som sa uvolniť do predaja samičku Hoop Het Leven, nakoľko chovu plemena Rozeta sa už nechcem venovať. Je vhodná do chovu, ale aj ako maznáčik (import NL). Do nového domova môže ísť sama, alebo spoločne s jej dcérou Litvou, na ktorú je naučená.  

*Pozabudol som aktualizovať jednu super správu.... Vo štvrtok poobede Great Glamour Mown Hay porodila 5 samičiek plemena Hladké. Všetky sú krásne a v poriadku. Jedna je buff a ostatné sú krémové. Tatkom vrhu je CZCH Grant pig Lilienblum. Nakoľko sa tomuto plemenu nevenujem, všetky samičky sú ponúknuté do predaja. 

21.7.2013

*Tento víkend som strávil v Ostrave a v sobotu som bol aj na 1. Letnej ostravskej výstave morčiat. Ktorá bola moc podarená. :-) 

Marsyas Fata Morgana - hodnotenie: 95,5 bodov a ocenenie: CAC (Andrea Krofrová, CZ) 

Kongo from Micky - hodnotenie: 97 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF BREED - BABY, BEST OF BREED, BEST OF GROUP - BABY, II. BEST IN SHOW - LONG HAIR (Denisa Vítková, CZ)

 

Fuki Suchi from Micky - hodnotenie: 97,5 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF BREED, BEST OFF GROUP - JUNIOR, BEST IN SHOW - LONG HAIR (Denisa Vítková, CZ) 

Takúto tortu v podobe morčaťa som dostal, tá trojfarebná je moja. Bola super! :-) 

12.7.2013

*U nás sa zas rodilo! Dnes porodila Austria from Micky svoj I. vrh, síce sa nenarodili tricolor drobce ako som chcel... Ale mám krásne červeno-biele miminá. Obe sú plemena Texel a je to samček a samička. Tatkom vrhu je CZCH Kangeroo Saxabara. 

7.7.2013

*Na priek tomu že som šiel dnes domov, tak som nechal za moju CHS bojovať na výstave jedno morča aj dnes. Za čo veľmi pekne ďakujem CHS Happy Guinea Pig a CHS Plamínek.

Marsyas Fata Morgana - hodnotenie: 97,5 bodov a ocenenie: CAC, II. BEST OF BREED, II. BEST OFF GROUP - JUNIOR (Andrea Krofrová, CZ) 

*Remembrance porodila včera ráno pred cestou na výstavu dve krásne samičky plemena Coronet. Jedna je krémová s bielou a druhá je biela modrooká... Celkom dobrý začiatok dňa, no nie? :-) 

*Mám za sebou výstavu v Bohuňoviciach. Výstava bola v celku vydarená.... Grilované prasiatko, pivečko, kamaráti.... Čo viac si môže človek priať od výstavy? :-D Náhodou som mal so sebou aj morčatá....  

Marsyas Fata Morgana - hodnotenie: 97,5 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF BREED, I. BEST OFF GROUP - JUNIOR - splnené podmienky CZCH (Denisa Vítková, CZ)  splnené podmienky CZCH

Kongo from Micky - hodnotenie: 96,5 bodov a ocenenie: CAC, III. BEST OF BREED (Andrea Krofrová, CZ) 

Fuki Suchi from Micky - hodnotenie: 96,5 bodov a ocenenie: CAC, II. BEST OF BREED, III. BEST OFF GROUP - BABY (Andrea Krofrová, CZ) 

3.7.2013

*Konečne som pridal informácie o vrhu N. Aktualizovaná je rubrika Na predaj

28.6.2O13

*V stredu pribudla ďalšia super novinka. Lady Muldentaler Quistchbande porodila 3 krásne prcky plemena Merino. Tatkom vrhu je Kangeroo Saxabara. Najviac ma ale potešila krásna samička v čierno-bielo-červenej farbe. Mám z nej veľkú radosť! Verím tomu že bude vekom len krásnejšia, však má byť po kom! :-D Pre mňa su tie tricolor prcky TOP. Ďalší dvaja sú v červeno-bielej farbe a je to samček a samička.  Majú už ako novorodenci pekný čierny pigment a to ešte stmavne. Nakoľko sa nechcem venovať červeno-bielej farbe budú drobci ponúknutý do predaja. 

26.6.2013

 

*Včera sa vrátila domovo "Ivanka" z krytia, je v tom. :-) Ďakujem Nikol ;-)

*Eówyn porodila 3 prcky. Sú tam dvaja chlapci, ktorý pôjdu do predaj a jednsa slečna, ktorá zatiaľ ostáva doma.   

16.6.2013

*V piatok poobede som vyrazil smer Lučenec, kde som strávil úžasný víkend. Môžem naozaj len odporučiť termálne kúpalisko v Rapovciach. :-)) Okrem toho všetkého som prihlásil na výstavu v Lučenci aj moje morčatá. Zostava bola klasická, výsledky klasické a body viac ako perfektné. Sám by som si v živote nedal na moje morčatá také perfektné body... Proste sa na ne pozerám prísnejšie. :-) Nakoľko som toho mal viac, ako som plánoval, na výstave som strávil minimum času. Čiže som svoje zvieratá nechal odprezentovať Lucii, čo má CHS Cavy de Lunear a jej mamine, fakt veľká vďaka! Ktovie, ako by to dopadlo bez Vás... :-) Čiže body boli také, aké mali byť v očiach maďarských posudzovateľov, bez debaty. ;)

Marsyas Fata Morgana - hodnotenie: 99 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF BREED, II. BEST OFF GROUP - JUNIOR - splnené podmienky SKJC (István Siklósi, HU) 

Yes Cavia Andyland - hodnotenie: 100 bodov a ocenenie: CAC, BEST OF BREED, BEST OF GROUP, BEST IN SHOW - splnené podmienky SKCH (Erika Juhász, HU) 

Fuki Suchi from Micky - hodnotenie: 98 bodov a ocenenie: CAC, III. BEST OF GROUP - BABY (Erika Juhász, HU) 

   

13.6.2013

*Dnes sa narodil vrh Rozetiek. :-) Všetci drobci budú na predaj. 

10.6.2013

*V sobotu ráno som sa vybral smer Ostrava, kde som sa stretol s CHS Happy Guinea Pig a CHS Plamínek a spoločne sme vyrazili na výstavu morčiat do Gliwic (PL). Výstava sa konala v nákupnom centre. Vystavované boli morčatá z PL, HU, CZ a SK. Nakoľko sa konali 2 samostatné výstavy, tak som sa prihlásil na obe.

INTERNATIONAL SHOW, David Backham Doyle

Marsyas Fata Morgana - hodnotenie: HV a ocenenie: CAC, BEST SOW IN BREED, BEST OF BREED, BEST IN SHOW - JUNIOR

Yes Cavia Andyland - hodnotenie: HV a ocenenie: CAC, BEST BOAR IN BREED, BEST OF BREED, BEST IN SHOW - ADULT

Fuki Suchi from Micky - hodnotenie: H a ocenenie: CAC, BEST OF BREED, III. BEST IN SHOW - BABY

NATIONAL SHOW, Liliana Bytomska

Marsyas Fata Morgana -  hodnotenie: Ha ocenenie: CAC, BEST OF BREED

Yes Cavia Andyland -  hodnotenie: HV a ocenenie: CAC, BEST BOAR IN BREED, BEST OF BREED, III. BEST IN SHOW - JUNIOR

Fuki Suchi from Micky -  hodnotenie: HV a ocenenie: CAC, BEST BOAR IN BREED, BEST IN SHOW - BABY

Ako posledná správa je, že zo všetkých morčiat David Backam Doyle vybral NAJLEPŠIE MORČA VÝSTAVY a toto ocenenie dostal Yes Cavia Andyland. To, že je chlapec z línie de Grande, sa proste nezaprie! :-))

Yes, fotené na výstave. Ďakujem Karolina za fotku!

Okrem tohto bola na výstave vystavovaná aj Emilie - Romagna from Micky, ktorá sa umiestnila na NATIONAL SHOW, Liliana Bytomska. Získala hodnotenie HV a ocenenie BEST OF BREED, BEST IN SHOW - JUNIOR. Gratulujem majiteľke Jitke a ďakujem, že si ju vystavila. :-)

22.5.2013

*Nahodil som nové zvieratá, prípadne som aj aktualizoval dáke to foto. Kto sleduje pravidelne stránku, tak zistí... :-)) 

16.5.2013

*Aktualizoval som Plánované vrhy.

5.5.2013

*Včera ráno ma vyzdvihla posádka z Ostravy (Silva, Jitka a Peťka), šli sme spoločne na výstavu morčiat do Banskej Bystrice. Pôvodne som nemal ísť nikam, ale Peťka ma prehovorila... Preto som nemal na výstave nič prihlásené, nakoniec mi to ani nechýbalo. Bol som ako návštevník. K videniu bolo naozaj veľa morčiat rôznych plemien, tentokrát veľké zastúpenie hlavne skinnov. Škoda, že veľa krásnych morčiat práve strácalo na kondícii a prezentácii, ale našťastie pre chovateľov, posudzovatelia riešili iné prednosti.... Preto sa dali získať vysoké body. Rozhodci boli zo susedných krajín, HU a PL. Z výstavy som si doniesol domov králika, ďakujem Erik. :-) 

29.4.2013

*Mláďatá z vrhu K krásne rastú, mám fakt z nich radosť. :-) 

  

         Kenya from Micky                   Kabwe from Micky                    Kongo from Micky

27.4.2013

*Dnes som sa vybral na výstavu do Přerova... Výstava bola krásna a aj počasie nám hralo do kariet, slniečko a teplúčko... :-)) Na výstavu som bral tieto morčence:

Emilie-Ramogna from Micky - 96,5 b. (P. Švarcová), 96,5 b. (P. Tejml) Čestná cena Merino a BOG-B - odišla do nového domova k Jitke

Marsyas Fata Morgana - 96,5 b. (P. Švarcová), 96,5 b. (A. Kroftová) III. BOB-J

Great Glamour Mown hay - 96,5 b. (P. Švarcová), 96 b. (A. Kroftová) - po výstave odišla na krytie k Nikol   

21.4.2013

*Dostal som krásnu správu z Prahy. Môj odchovanec Edmonton from Micky sa zúčastnil pod vedením Mišky z CHS Jezerka štvordňového maratónu na výstave For pets. Dopadol úžasne. Však posúďte sami...

štvrtok, rozhodca Eva Dýnková: 96 b. BOB2 , BOG-B

piatok, rozhodca Andrea Kroftová: 96,5 b. BOB2

sobota, rozhodca Petra Mydlářová: 97,5 b. BOB2, BOG-B2

nedeľa, rozhodca Denisa Vítková: 96,5 b. BOB2, BOG-B2

Tento víkend v sobotu bol ešte vystavovaný na výstave v Českej Lípě a dostal 95,5 bodov. Stal sa BOB2 a BOG-B3. Rozhodkyňa bola Andrea Kroftová. Na tejto výstave splnil podmienky na ŠAMPIÓNA ČR! 

*Okrem tohto bol v sobotu vystavovaný aj jeho brat Edukacji from Micky, pod vedením Martinky z CHS Mon Chéri. Posudzovala ho Petra Mydlářová a dostal 97,5 bodov a stal sa BOB a BOG-B3.

*ĎAKUJEM OBOM CHOVATEĽKÁM, ZA SKVELÚ PREZENTÁCIU MOJICH ODCHOVOV NA VÝSTAVE!!! 

19.4.2013

 

*Akaša de Grande priviedla na svet 3 klbká. Tatkom vrhu je Zen Chai de Grande. Prcky sú krásne! Mám oranžovú samičku plemena Texel a dvoch samčekov plemena Texel a Sheltia v bielej farbe.   

14.4.2013

*Aktualizovaná rubrika Plánované vrhy.

24.3.2013

*Tanzania priviedla na svet dva drobce, cestu na svet zvládol len jeden chlapček plemena Texel vo farbe čierno-biela. Nakoľko túto farbu už neplánujem chovať, drobec je voľný. :-) 

17.3.2013

*Včera som sa zúčastnil výstavy morčiat v Lučenci, výstava bola super! Taká domáca atmosféra.. :-)) Bral som so sebou len 3 morčiatká. Dopadli sme nad moje očakávania... :-DDD

Rozhodca: István Siklósi (HU)

Acapulco from Micky: 98,5 boda a II. BOB a BEST IN SEX - BOAR

Rozhodca: Erika Juhász (HU)

Marsyas Fata Morgana: 99 bodov III. BOB, III. BOG-J

Great Glamour Mown Hay: 97 bodov